XIII POLONIJNE MISTRZOSTWA Strzeleckie - 7 sierpnia 2021
Więcej >>


Księga Pamiątkowa
35 lat klubu

Kilka słów o nas: Klub powstał z inicjatywy dziewięciu zapaleńców 4 stycznia 1976 roku w nowojorskiej dzielnicy Greenpoint, dzielnicy słusznie uważanej za "polską". W chwili obecnej liczba naszych członków zbliża się do 100, w tym wielu byłych myśliwych z Polski. Klub ma status "non for profit organization". 

 

Nasze główne cele i zadania to: ścisła współpraca ze stanowym wydziałem ochrony środowiska (NYS DEP), szerzenie wiedzy i praktyki łowieckiej, doskonalenie umiejętności strzeleckich i zasad bezpiecznego obchodzenia się z bronią, kultywowanie polskich tradycji łowieckich i propagowanie ich wśród naszych amerykańskich kolegów.
Klub prowadzi szkolenia na licencję łowiecką certyfikowaną przez stan Nowy Jork i uznawaną na terenie całych Stanów Zjednoczonych i Kanady. Klub przeprowadza 12-15 imprez rocznie z szerokim udziałem lokalnych społeczności stanów NY, NJ, PA, CT. Od kilku lat Klub organizuje szkolenia na licencje na polowanie z łuku. W efekcie w Klubie powstała silna sekcja łucznicza uprawiająca ten piękny sport.

Nasz Klub to nie tylko organizacja sportowo-myśliwska, to także prawie "instytucja" polonijna dobrze znana tak w Nowym Jorku jak i w sąsiednich stanach. Utrzymujemy kontakty z podobnymi klubami w New Britain, Connecticut ("Falcon") oraz "Ostoja" w Chicago (Illinois). Wielu z nas jest czynnymi członkami Polskiego Związku Łowieckiego. Z okazji 30-lecia istnienia, Klub został odznaczony Srebrnym Medalem Zaslugi Łowieckiej PZŁ. Klub posiada (w górach Catskill) 100-u akrową działkę na której rozpoczęliśmy budowę naszej bazy.

 

Już wkrótce po zakupieniu ziemi (2000r.) powstał mały budynek gospodarczy, również jak cała działka nazwany "Ostoja" Aby zapewnić wygodę zatrzymującym się w nim kolegom dobudowano dość duży zadaszony taras ,przerobiony pózniej na werandę

Obecnie Wykańczany jest duży budynek socjalny dumnie i szumnie nazywany przez nas "HUBERTOWKA".  Mieszczą się w nim cztery łazienki (sanitariaty), kuchnia, duża sala z kominkiem, pomieszczenie na poddaszu oraz piwnico-garaż ,w którym mieszczą się m.innymi urządzenia do ogrzewania ciepłej wody w budynku, jak też trzymane są narzędzia, kosiarka i.t.p sprzęt. Po zakończeniu prac wewnątrz budynku planujemy zrobienie dużego tarasu, który z czasem zadaszymy.

 Nasza działka z punktu widzenia łowieckiego nie należy do łatwych, a brak scieżek podchodowych i przede wszystkim niewielki areał wymusza na nas polowanie stacjonarne tzn. polowanie z ambon i drabin myśliwskich, których mieliśmy rozmieszczonych dziesięć. Cześć z nich ze względu na pewne zmiany w zagospodarowaniu ziemi, zła konstrukcja lub tzw. "ząb czasu" nie spełniają już swojej roli, więc pracujemy nad tym, aby cześć z nich wyremontować, niektóre rozebrać a nowe postawić w "atrakcyjniejszych" miejscach.

 

 CG&BC inc. jest klubem otwartym dla wszystkich osób interesujących się myśliwstwem, wędkarstwem, " podglądaniem"piękna przyrody, koleżeńskich i etycznie odnoszących się do natury.

 

 

 

 Z tradycyjnym myśliwskim Staropolskim ; DARZ BÓR !!!

 

 

STRONA GŁÓWNA | ZAWODY | HISTORIA | GALERIA | KĄCIK ŁOWIECKI | OKRESY POLOWAŃ | TERMINARZ KLUBOWY | KOMUNIKATY | IMPREZY | KONTAKT | WARTO ODWIEDZIĆ